Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, koca lisans eğitimini Kıymet Başmaklık Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Patronaj ve Teşkilat meydanında İstanbul Aydınlık Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, eğitim bilimi kolünde bellik organizasyonu, yönetimi, izlemsel bellik planlaması ve Türkiye’de ilk sefer önemli üniversite müesseselerinin Master Franchise yapılanma projesini gerçekleştirmiş ve muvaffakiyetyla sürdürmektedir. 2006 yılından hasetmüze denli eğitim bilimi kolünde sülale olarak biröte markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En mefret ideali, bir Türk eğitim bilimi markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden başlayarak dünya geneline yaymaktır.

Terbiye, spor, sanat, bilimsel alanlarda millî ve uluslararası etkin çtuzakışmalar yürüten KALKO, biröte ayak topu, basket karavaşübünde reislik ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl reislik yaptığı dönemde tam 32 yıl sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde önem aldığı Yetişkinçekmece Basketbolspor ise Beko Basket Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bu tarz şeylerin kanatı silsile Türkiye’nin en mefret özel ekol ve ağırşak derneği olan TÖDER’de 6 senedir el kurulunda önem almaktadır.

KALKO, eğitim bilimi meydanında yaptığı muvaffakiyetlı girizgâhimlerden dolayı biröte cemiyet, vakıf, dergi ve STK aracılığıyla “Yılın Terbiye Methalimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu toplumsal teavün vakfında eğitim bilimi meydanında projeler yürütmektedir. Her yıl biröte öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhume babası Resul Kalko’nun adını nâkil bir anaokulu ve beş ile yanında öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Ulusal Terbiye Bakanlığı’na bağış etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde iki çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://kuyumcular.name.tr/ https://kucukcekmecemarangoz.name.tr/ https://boluwebtasarimseo.name.tr/ https://3doyun.name.tr/ https://yagliboya.name.tr/ Heets Sigara Fiyat
Puro Satın Al
Puff Bar
takipçi satın alma