“Official” kelimesi İngilizce kökenli bir lafız olup, kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır. “Officium” kelimesi “görev” yahut “iş” medlulına gelir. Kelimenin kökeni Roma İmparatorluğu’na denli uzanır ve “officium” terimi, Roma İmparatorluğu’nda dümen ve hükümet konulerinde kullanılırdı.

Meyan Çağ boyunca, “official” kelimesi, hükümet yahut kilise aracılığıyla atanmış bir görevliyi tanımlamak ciğerin kullanılmaya serlandı. Bu görevliler, örneğin talih daireleri yahut kiliselerde çeşitli konulerle sorumlu olan kişilerdi.

Zamanla, “official” kelimesi daha geniş anlamlar kazandı ve resmi yahut salahiyettar bir konumda bulunan rastgele bir kişhayır tanımlamak ciğerin kullanılmaya serlandı. Günümüzde, “official” kelimesi genellikle hükümet, spor yahut iş dünyası gibi resmi bir konumda bulunan kişmüterakki yahut kurumları tanımlamak ciğerin kullanılır.

Özetle, “official” kelimesinin kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır ve Roma İmparatorluğu’nda kullanılan bir terimdir. Zamanla, lafız resmi yahut salahiyettar bir konumda bulunan rastgele bir kişhayır tanımlamak ciğerin kullanılmaya serlamıştır.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://kuyumcular.name.tr/ https://kucukcekmecemarangoz.name.tr/ https://boluwebtasarimseo.name.tr/ https://3doyun.name.tr/ https://yagliboya.name.tr/ Heets Sigara Fiyat
Puro Satın Al
Puff Bar
takipçi satın al